Veřejně prospěšné práce

Opětovně jsme se zapojili do projektu veřejně prospěšných prací. Vytvořili jsme 25 nových pracovních míst. Zájem o tato místa upadá.

Pro pětadvacet lidí, pro které není snadné nalézt práci, nabízí zaměstnání SÚS Královéhradeckého kraje a.s.. Do projektu Veřejně prospěšných prací, který podporuje obtížně umístitelné uchazeče o práci, se naše společnost zapojila ve spolupráci s Úřadem práce, a to již potřetí. Celkem bylo pozváno k pohovorům na 160 osob, ze kterých jsme vybrali vhodné uchazeče. Bohužel se setkáváme s problémem nezájmu o tyto veřejně prospěšné práce a tak zůstává asi polovina nově vytvořených pracovních pozic neobsazená. I přes náročný výběr vhodných uchazečů a příslib nástupu se někteří uchazeči nedostaví vůbec bez udání důvodu a někteří jsou již od prvního dne v pracovní neschopnosti.

Noví pracovníci mají na starosti především úklidové práce. Naneštěstí potřeba úklidů stále roste, zejména v okolí autobusových a vlakových zastávek, výjezdů z čerpacích stanic a odpočívek pro řidiče.

Na veřejně prospěšné práce nastoupili noví zaměstnanci od dubna. Na jejich mzdu přispívá Úřad práce spolu s Evropským sociálním fondem ČR. Prostředky jsou konkrétně poskytnuty z projektu „Vzdělávejte se pro růst! – Pracovní příležitosti“ v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Zapojením se do projektu přispívá Královéhradecký kraj k podpoře snižování nezaměstnanosti. Cílem projektu je udržení a obnovení základních pracovních návyků, motivace k práci a získání finančních prostředků z pracovní činnosti, nikoliv ze sociálních podpor.

Do projektu jsou zařazeny podle kritérií Úřadu práce osoby nad 50 nebo do 25 let, osoby dlouhodobě nezaměstnané a osoby s nízkou kvalifikací nebo bez praxe.

Obrázky

15.08.2017

S odstraňováním škod po víkendové živelné pohromě pomáhá i…

Tisková zpráva Královéhradeckého kraje Škody, které napáchalo víkendové počasí na silnicích první třídy i na krajských silnicích druhé a třetí třídy, pomáhá odstraňovat mimo…

více »

31.05.2017

BESIP a letní pohotovost

Po ukončení dispečinků zimní údržby silnic zajišťuje naše společnost také letní pohotovost pro zajištění BESIPu na střediscích v Hradci Králové, Jičíně, Náchodě, Rychnově nad…

více »

18.05.2017

Získali jsme certifikát za účast v Ekologickém programu…

Ekologický program Stromy pro život® je realizován firmou Office Depot s.r.o. za podpory Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze a je každoročně…

více »
Všechny novinky »

Nahoru